середа, 28 жовтня 2015 р.
Як Windows 10 стежить за користувачами
Корпорація Microsoft представила багато нових відмінних функцій з виходом Windows 10. Але, на жаль більшість з них сильно впливають на вашу приватність. Деякі ЗМІ зарозуміло писали про те, що система приховано збирає інформацію про роботу користувача за комп'ютером. Збором інформації про користувача зараз мало кого здивуєш, проте остання операційка Microsoft робить це в таких маштабах, які деяким здаються зайвими.
Наприклад, в неї вбудована технологія, яка дозволяє реєструвати всі натиски користувача на клавіатуру і навіть записувати голос з мікрофону.
Windows 10 збирає дані і паролі користувачів
Microsoft залишила за собою право збирати і зберігати історію відвідувань користувачами різних сайтів, паролів до них, назв точок доступу, використовуваних користувачами для підключення разом з паролями до них. Проблема полягає в тому, що ці дані прив'язуються до аккаунту компанії Microsoft, а його пароль викрасти чи взломати простіше. В даному випадку про свою жертву злодій зможе дізнатись багато чого.
Ще одна замітка'' Антитерористичне законодавство США примушує ІТ-компанії представляти дані про будь-якого свого клієнта за потребою не тільки суду, а і розвідувальних служб. Таким чином, виходить, що користувачі своїми власними руками збирають на себе досьє і відправляють його тим службам, які можуть використовувати дану інформацію проти них самих.
Виходячи з того, що синхронізацію даних не тільки можна, але й бажано відключити. А в Microsoft вигадали вмикати таку функцію за умовчуванням, розраховуючи на те, що більшість користувачів навіть не звернуть увагу на деталі реалізації подібної синхронізації, тому прийміть це до уваги, перед обновленням ОС.
Cortana - віртуальний шпигун
Використовуваний "десяткою" віртуальний асистент Cortana, багато хто вже охрестили "віртуальним шпигуном".
Microsoft в ліцензійній згоді до Windows 10 залишила за цією програмою право збору різних користувацьких даних:
- SMS і фрагментів поштової переписки;
- координат користувача;
- дані про заплановані події, відмічені в календарі користувача;
- дані про здійснені дзвінки - хто комі і як часто телефонував
- дані з контактної книги та ряд ще деяких даних
Окрім вищесказаного, даний сервіс буду збирати дані про використання комп'ютера: час, встановлений на будильник, музика яка знаходиться в ньому, список встановлених програм і пошукових запитів та багато іншого.
Для обробки на сервери Microsoft будуть відправленні частини записів голосу користувача.
Втішає лиш те, що частина функцій не працюватиме для українських користувачів, поки що, в тому числі сервіс Cortana.
Збір інформації для маркетологів
Стеження третьою стороною користувачів, Вже не секрет, що "десятка" буде натикана рекламою, що і є причиною неочікуваної "щедрості" Microsoft, яка вирішила безкоштовно роздавати свою ОС.
Раніше компанія не була замічена в благодійності.
Для інвентаризації всіх споживачів реками, кожному з них буде присвоєний ідентифікаційний номер, доступ до якого, отримают рекламодавці. Виходить, що поведінка користувачів зможут відслідковувати ще й маркетологи.
Подібні сумнівні "іновації", звязані з відстеженням по ідентифікаційному номеру, Microsoft пішла по шляху google. Тому на всіх своїх пристроях з windows 10 краще зразу відключити передачу ідентифікаційних номерів (advertisingID).
Локальні файли в небезпеці!!
Ще один просто шокуючий факт в ліцензійній згоді до "десятки": компанія може розпоряджатися даними користувача.
We will access, disclose and preserve personal data, including your content (such as the content of your emails, other private communications or files in private folders), when we have a good faith belief that doing so is necessary to protect our customers or enforce the terms governing the use of the services.
Сенс цього пункту в тому, що локальні файли, приватну переписку і інші персональні дані "Microsoft" може не тільки передати владі за їх потребою, но і скористатися ними самим. Таким чином все, що завантажено в One Drive може бути передано і використано третьою стороною.
Веб-камера також передає дані
Після активації Windows 10 і після першого запуску веб-камери вона відправляє близько 35 мегабайт даних на наступні сервери:
ca.telemetry.microsoft.com
oca.telemetry.microsoft.com.nsatc.net
vortex-sandbox.data.microsoft.com
i1.services.social.microsoft.com
i1.services.social.microsoft.com.nsatc.net
Всі дані, передаються на сервери Microsoft, зашифровані, тому зрозуміти, що конкретно відправляє система без необхідності взлому системи шифрування, просто неможливо.
Представники Windows заявили, що Windows 10 збирає лише ту інформацію яка допоможе в майбутньому покращити їх сервіси.
Підписатися на:
Дописи (Atom)